Polikarbon Levha Ölçüleri Hakkında

Polikarbon levhaların kullanım alanları oldukça gelişmiştir. Özellikle imalat sanayinde kullanıldığı bilinmektedir. Endüstri sanayisinde ve laboratuvarlarda kullanılacağı gibi ev eşyalarında kullanılmaları da oldukça yaygınlaşmaktadır.

100cm – 105cm – 120cm ve 210cm üretilebilinen genişliktir. Boylar her ne kadar 600cm olarak stok planlansa da projelere özel olarak daha uzun ve daha kısa ölçülerde kolaylıkla üretilir. Dikkat edilmesi gereken konu taşıma ve Polikarbonat levhaların genleşmesidir. Çok büyük boylar üretildiğinde genleşmesinde artacağı hesap edilmelidir.

Oldukça çok dayanıklı olduğu için bankalarda ve bazı yerleşim alanlarında kullanılan binaların camlarına uygulanmaktadır. Ayrıca gözlük camlarında ve otomobil far camlarında da kullanımı artan bir üründür. Polikarbon levhaların özellikleri, ne kadar gelişmiş bir ürün olduğunu kanıtlar cinstendir. Polikarbon levha ölçüleri, yoğunluğu, kullanım sıcaklığı, erime sıcaklığı, kırılma indeksi, ultraviyole ışınlarına karşı ne derece dayanıklı olabileceği ve son olarak ışığı geçirgenlik dereceleri bakımından ne kadar kullanışlı ve güvenilir olduğu kanıtlanmıştır. Polikarbonların yoğunluğu, 1.20 g/cm3, kullanım sıcaklığı aralığı ise -100°C den 135 C şeklindedir. Kırılma indeksi ise 1.585 ile 0.001 olarak bilinmektedir.

Polikarbon levha ölçüleri, genellikle oluklu polikarbon levhalar için 210 santimetreye 600 santimetre olarak yapılmaktadır. Oluklu polikarbon levhaların kalınlıkları istenilene ve ihtiyaca göre 4 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm, 16 mm olarak belirlenebilmektedir. Ayrıca renk seçenekleri ile beğenilere sunulabilen polikarbonların şeffaf, beyaz, kırmızı, gri, yeşil, mavi ve bronz renkleri piyasada mevcut olarak bulunmaktadır.  Oluklu polikarbonların kullanım alanları içleri oluklu olmasından dolayı geniştir ve özellikle çatı kaplaması için kullanılmaktadır. Çatı kullanım amacı dışında seralarda, fabrika ışıklıklarında, otobüs duraklarında, özellikle inşaat sektöründe, spor salonları gibi alanlarda kullanılabilmektedir.

Bizi Puanla!