Polikarbonat Yapı Malzemesi

Polikarbonat Yapı Malzemesi
Polikarbonat Yapı Malzemesi

Polikarbonat hayatımızın tüm alanlarında görebileceğimiz eşsiz bir yapı malzemesidir. Tamamen plastikten üretilmiş olup dayanıklı ve güvenlidir. Maliyetinin çok az olması ve uygulaması çok basit olmasından ülkemizde hızla büyüyen ve gelişen bir üründür. Hayatımızda ilk olarak reklam billboardlarında kullanılmıştır. Kolay işlenmesi ve kolay şekil verilmesinin yanında çok hafif, estetik, çok şık ve çağdaş bir görünümü sayesinde kullanıldığı alanlara kaliteliyi getirir. Şeffaf olması dolayısıyla camın kullanıldığı tüm alanlarda kullanılabilir. Cama göre maliyeti düşük, dayanıklı ve kırılma riski daha azdır. Kırıldığında hayati tehlike oluşturmaz bu sebeple gözlük camları üretiminde de kullanılmaktadır. Görünümü cama benzemesi itibariyle güneş ışığı geçirgenliği sayesinde aydınlatma konusunda yardımcı olur ve gün ışığından fazlaca yararlanılmasını sağlar. Bir başka özelliği ise ısı yalıtımı son derece kalitelidir.

Polikarbon levhalar yüzeyde su tutmama ve ultraviyole filtrasyonu koruma sistemleri sayesinde uzun ömürlüdür. Kırılmalara karşı cama göre 200 kat akrilik levhalara göre ise 6 kat fazlaca dirençlidir. Ayrıca ses yalıtımı için rahatlıkla kullanılabilir. Bu kadar çok özelliği bünyesinde barındıran polikarbon levhalar inşaat sektöründe birçok alanda kullanılmaktadır. Başlıca kullanım alanları ise çatı kaplama, sera duvarı ve tavanları, havuz kapatma, üst geçitler, fabrika pencere ve ışıkları, otobüs durakları, spor salonları ve reklam panolarıdır. Kalınlıkları uygulama yapılacak alanlara göre değişmektedir.

Mekanlarınızı dayanıklı, estetik ve çağdaş hale getirmek ve mekanlarınıza doğal aydınlatma sağlamak istiyorsanız aradığınız ürün.

5/5 - (1 vote)