Polikarbonat neden tercih ediliyor?

polikarbon

 

Bir bina inşa edilirken, yapıcının veya sahibinin her türlü onarım ve değiştirme konusunda endişelenmesine gerek kalmadan, yapının uzun yıllar boyunca sağlam olmasını sağlamak için göz önünde bulundurulması gereken çeşitli faktörler vardır. Burada göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri, çatı kaplamalarında kullanılacak malzemedir.

 

Çatı, yapıyı rüzgâr, fırtına, yağmur, soğuk kışlar ve kavurucu yazlar gibi sert dış mekân ortamlarından koruyabilmelidir. Tüm bunlarla birlikte, çatının, seralarda, kış bahçelerinde veya teras, tenteler, liman vb. Gibi diğer şeffaf yapılar için yeterli güneş ışığı sağlaması da aynı derecede önemlidir. Tüm bunlar göz önüne alındığında, en iyi malzeme polikarbonat olmuştur.

 

Kendini en iyi seçenek olarak ispat etmiştir. Mimarlar, iç tasarımcılar, polikarbonat levha imalatçıları, diğer şeffaf malzemelere kıyasla polikarbonatın sunduğu çeşitli avantajlardan dolayı çatı kaplama malzemelerini almak için.

 

Polikarbonatlar Hafif Fakat Sağlamdır

 

Polikarbonat, cam gibi diğer geleneksel malzemelere kıyasla oldukça hafiftir. Bu, taşımasını, taşınmasını ve kurulmasını kolaylaştırır; Böylece işçilik ve kurulum maliyetlerini azaltır. Bununla birlikte, bu hafif özellik güçten ödün vermez.

 

Polikarbonatın daha hafif ağırlığının güç açısından güvenilir olmadığı anlamına gelirse, kesinlikle yanılıyorsunuz; çünkü polikarbonat çok güçlü bir malzemedir. Aslında, camdan 200 kat daha fazla darbe dayanımı vardır! Yani, polikarbonatların aslında neredeyse kırılmaz olduğunu hayal edebilirsiniz.

 

Polikarbonatların Montajı Kolaydır

 

Sahip olduğu hafif ağırlık nedeniyle, polikarbonatın kurulumu çok kolaydır, hem zaman hem de işçilikten tasarruf sağlar. Aslında, Polikarbonat yüklemek o kadar kolaydır ki, kendi yapanlar bile malzemeyi kurabilir! Bunun nedeni, polikarbonatların herhangi bir ek alet kullanmadan ve herhangi bir çatlama, kırılma veya başka tehlikelerden endişe duymadan kesilmesi ve delinmesi çok kolaydır.

 

Polikarbonat ayrıca standart bir daire testere kullanarak da kolayca kesilirken, camın özellikle daha kalın camlarda özel bir testere gerektirmesi gerekir. Kesilmesi ve biçimlendirilmesi kolay olduğu için, kurulumdan önce tipik olarak kesilen ve oluşturulan camın aksine, polikarbonat levha yerinde kesilebilir.

 

Polikarbonatlar Mükemmel Yalıtım Sağlar

 

Polikarbonat, cam gibi diğer geleneksel malzemelerden farklı olarak, özel bir yalıtım özelliğine sahiptir. Bu, yapının yaz aylarında serin kalmasına ve kış aylarında ılık kalmasına yardımcı olur.

 

Polikarbonat Sadece Güvenli Işık Sağlar

 

Polikarbonatlar saydam olduğu için yapıya maksimum güneş ışığı getirirler. Fakat aynı anda güneşin zararlı UV ışınlarını da uzak tutar. Bu mümkündür çünkü polikarbonatlar, tabakanın bir tarafında UV ışınlarını iten ve kalan tüm güvenli ışığın yapıya girmesini sağlayan özel bir UV koruyucu kaplamaya sahiptir.

 

Polikarbonatlar Esnektir

 

Sert camdan farklı olarak, polikarbonat çok esnektir; bu, düz, eğimli, küp ve üçgen dışındaki çeşitli şekillerde yapılar oluşturmaya yardımcı olur. Polikarbonat ile de kavisli ve kubbeli çatılara sahip olabilirsiniz; Böylece yapınızın görünümünü arttırır.

 

Polikarbonatlar Şaşırtıcı Direnç Özelliklerine Sahiptir

 

Yukarıda bahsedildiği gibi, polikarbonat darbelere ve UV ışınlarına dayanıklıdır. Ama bu hepsi değil. Kimyasallar, yangın, ısı, aşırı hava koşulları vb. Gibi diğer çeşitli elementlere karşı inanılmaz bir dirence sahiptir. Bu, aynı zamanda hiçbir şeyden zarar görmediği için bakım gerektirmemesini sağlar.

 

Daha Uzun Ömürlüdür

 

Çünkü polikarbonat levhalar, darbeye dayanıklı ve ısı dayanabilir, bu değiştirme maliyet azaltmak için, uzun bir ömrü vardır. Cam kolayca kırılma ve hasar görme eğilimindedir ve özellikle ince paneller kullanıldığında daha sık değiştirilmesi gerekir. Bu, sürekli olarak bakımı gereken yüzlerce hatta binlerce pencereye sahip olan okullar, seralar ve hastaneler için inşaat yapımında çok maliyetli olabilir.

 

Artık bir sonraki projenizde Polikarbon Polikarbonat kullanmayı düşünebilirsiniz. Polikarbon polikarbonat levhalarını daha detaylı incelemek isterseniz bizimle iletişime geçin.

Bu Sayfaya Oy Verin!
[Toplam Oy: 4 Ortalama: 3.5]