Polikarbonat Detaylar

polikarbonat detaylar
polikarbonat detaylar

İnşaat, gıda, iletişim gibi pek çok sektörde kullanılan polikarbon hafif bir malzemedir. Bu maddeye bu kadar çok rağbet olmasının sebebi ise oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca madde ışıklı levha, şeffaf levha gibi isimlerle de anılmaktadır.

Bu malzeme oldukça kolay şekil almaktadır. Yani soğuk veya sıcak olsun, istediğiniz eğme bükme işlemini yapabilirsiniz. Bir diğer özelliği ise sağlamış olduğu ısı yalıtımıdır.

Malzemenin bu eğilip bükülebilme özelliği onu aynı zamanda kırılmalara karşı oldukça dirençli bir madde haline de getirmiştir. Polikarbon malzemenin ısı yalıtımı olduğu gibi ses yalıtımı da bulunmaktadır. Bu nedenle pek çok işletmede ses engelleyici olarak da kullanılır.

Bu levhalar bu kadar dirençli olmakla birlikte ışık geçirme özelliğine de sahiptirler. Aynı zamanda yapılarındaki bileşenler sayesinde tabiat olaylarına karşı da oldukça dayanıklıdırlar. Herhangi bir durumda aşınma söz konusu olmayacaktır. Ayrıca bu malzeme yüzeyinde de su tutmaz.

Bu malzemeyi seralarınızda kullanarak ürünlerinizin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz de evinizin daha estetik görünmesi için kapı girişlerinde, teraslarda vs. kullanabilirsiniz. Bunun dışında otobüs durakları ve reklam panoları gibi genel kullanıma açık yerlerde de polikarbontlar kullanılmaktadır.

Polikarbonat levhalar dayanıklılık, çok işlevlik ve estetiklik gibi özellikleri ile büyük rağbet görmektedirler. Malzemenin şeffaf hali olduğu gibi mavi, turkuaz, yeşil vs. gibi renkleri de bulunmaktadır.