Polikarbon levha tercih sebepleriniz

Neden Polikarbon Levhaları Seçmelisiniz?

 

Polikarbon, bugün dünyada mevcut olan en iyi plastik malzemelerden biridir. Dayanıklı, kalıplanabilir, hafiftir ve kırılmazdır. Her türlü konut ve sanayi amacını içerebilecek çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Polikarbon levhalar ve diğer plastikler hem inşaat hem de tabela imalat işlerinde çok popülerdir.

 

Polikarbonat levha aynı zamanda üretim dünyasında en popüler plastik türlerinden biridir. Bu, pencereler, tıbbi ekipman parçaları, yüz siperleri, gözlük camları ve birçok otomobil parçası gibi birçok farklı türde malzemede kullanılan bir plastik türüdür. Bu plastikler herkesin kullanması için gerçekten yüksek bir değere sahiptir. Bu malzeme kalıplanabilir, dayanıklı, hafif, aleve dayanıklı, kırılmaz ve enerji verimlidir. En iyi özelliklerinden biri 200’den fazla olan yüksek darbe dayanımıdır.

polikarbon

Polikarbon Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

 

           1- Renk: Çok geniş bir renk yelpazesinde mevcuttur. Yaprağın rengi, inşa edilecek yapının ışık iletimini belirler. Yapıya ne kadar fazla ışık girerse, o kadar sıcak olur. Şeffaf polikarbonlar en fazla ışığın geçmesine izin verir, bu nedenle maksimum ışığın gerekli olduğu yerlerde en iyi olduğu kabul edilir. Diğer renkler ışık iletimini belirli boyutlara indirger, renk ne kadar karanlık olursa ışık iletim yüzdesi o kadar düşük olur.

 

           2- UV Koruması: Polikarbon levha, yapıyı güneşin UV ışınlarına karşı koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

 

3- Yalıtım: Nispeten daha soğuk olan bölgelerde yaşıyorsanız, kışın ısıtma maliyetlerini azaltan ve uzun süreli tasarruf sağlayan yalıtımları arttırılmış çok duvarlı Polikarbon levhaları tercih etmeniz gerekir. Ayrıca, daha yüksek bir yalıtım seviyesi, sıcaklığın yazlar boyunca çok yüksek çıkmamasını veya kışlar boyunca çok düşük seviyelerin düşmemesini sağlayacaktır.

 

Çevresel Özellikler

 

Çevresel faktörler de karar vermenizde rol oynamalıdır. Örneğin; batıya bakan bölgeler sıcak öğleden sonra güneşini alabilir. Bu, bir Barbekü veranda alanı için polikarbon çatı kullanıyorsanız, daha soğuk renkli tabakalar gerektirebilir. Çatı yüksekliği Sıcak hava yükselir. Bu yüzden tavan ne kadar düşük olursa, o alan o kadar sıcak olabilir. Diğer bir faktör ise, alanın ne kadar hava akışı alacağıdır. Ağaçlar veya binalar bölgenizde günün belirli saatlerinde gölge sunabilir.

 

Polikarbon kaplı alanınızı en çok kullanmak isteyeceğinizi düşündüğünüz günün saatini düşünün. Bu, gölgeli olmadığı zamanlarda daha fazla ışığa izin veren bir renge gidebileceğiniz anlamına gelebilir. Evin belirli bir yerine çok miktarda ışık mı istiyorsunuz? Bu plastik, en çok ihtiyaç duyduğunuz alanlarda ışık oluşturmak için Metal çatı ile birlikte kullanılabilir.

 

Isı konusunda gerçekten endişeleniyorsanız, bize danışabilirsiniz. Renk düzenini evin mevcut bölümleriyle eşleştirmek isteyebilirsiniz. Daha opak bir seçenekle gizlilik oluşturmak isteyebilirsiniz. Çarpıcı bir özellik renginden sonra olabilir. Vizyonunuz ne olursa olsun, çok çeşitli ürünlerimizde harika seçenekler bulacaksınız.

 

Polikarbon Çatı Kaplama Levhaları

polikarbon

Polikarbon şeffaf bir termoplastiktir. Sağlam ve dayanıklıdır ve yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanabilir. Çatı kaplama levhaları toksik değildir, leke tutmaz ve camdan yaklaşık altı kat daha ağırdır. Yassı levhalar, diğer seramik malzemelere göre daha üstün bir cam çözeltisi sağladığı için çatı uygulamaları için popülerdir. Ek ışık kontrolü sağlayan ışık iletimini ve bronz, opal ve gri gibi çeşitli renk tonlarını en üst düzeye çıkarmak için açık bir şekilde mevcuttur. Tüm renk tonları kabartmalı dokulu bir kaplama ile sağlanabilir.

 

          

Bu Sayfaya Oy Verin!
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]