Oluklu Polikarbonat Levha Nedir?

Güneş enerjisi muhtemelen insanlığa şaşırtıcı yararlar sağlayan ve sağlayacak en esnek ve sonsuz enerji kaynağıdır. Petrol ve hidroelektrik gibi geleneksel kaynaklar, miktar olarak yavaş yavaş azalmaktadır ve bu nedenle, çevreyi korumanın yanı sıra enerji tüketimini azaltabilecek yetkin alternatiflere ihtiyacımız var. Oluklu polikarbonat levhanın kurtarmaya geldiği yer burasıdır.

 

Oluklu Polikarbonat Levha Nedir?polikarbon

 

Oluklu polikarbonat levhalar, plastik ve cam elyafından oluşan kompozit bir malzemeden yapılmıştır. Bu tip levhalar tipik olarak seraların ve diğer dış mekân muhafazalarının kurulumunda kullanılır. Materyal camdan daha ucuzdur ve dış mekân yapınız için karşılaştırılabilir bir görünüm sağlar. Oluklu polikarbonat levhalar ayrıca çatılara monte edilir ve metal bir çatıya monte edilmiş oluklu metal panellerle aynı şekilde kullanılabilir.

 

Oluklu Polikarbonat Levha Özellikleri

 

PVC dahil oluklu polikarbonat levhalarda kullanılan malzeme, ticari, endüstriyel ve konut inşaat projelerinde sınırsız sayıda uygulamaya sahip olabilecek neredeyse kırılmaz bir yapı malzemesidir. Malzeme, camlara ve diğer malzemelerin kırılmasına ve çatlamasına benzer şekilde dayanıklı olabilir ve çatlamaya karşı dirençli olabilir.

 

Sadece polikarbonat levhalar dayanıklı olmakla kalmaz, kimyasallara ve güneşten kaynaklanan ultra mor ışınlara dayanabilir. Oluklu polikarbonat paneller, malzemenin bir ışık iletkeni veya çatı malzemesi olarak kullanılması, bina projenizin gereksinimlerine uyacak şekilde boyutların yanı sıra farklı renk ve stillerde de üretilebilir.

 

Kullanım Alanları Nerelerdir?

 

Oluklu polikarbonat, süpermarketler, restoranlar, oteller, araba yıkama yerleri, konut ve ticari mutfaklar, ofis binaları, spor arenaları, yüzme havuzları, depolar, hayvancılık tesisleri, uçak hangarları, gıda işlemcileri dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için kullanılır havaalanları, tren istasyonları, müzeler, güverte ve veranda örtüleri, güverte çatıları, araba limanları, çitler, tenteler, güneş odaları ve daha fazlası.

 

Polikarbonat seraları örtmek için idealdir. Bu tabakalar, dağınık ışığın saçılmasından bitkilerin gölgeliklerine eşit büyümeyi teşvik eder ve tüm gölgeleri yok eder. Bu tabakalar, UV birlikte ekstrüde edilmiş dış yüzeyini bozan kemerler üzerinde soğuk olarak oluşturulabilir. Ek olarak, bu polikarbonat tabakalar camdan 250 kat daha etkili, akrilikten 30 kat daha dayanıklı, bu da doluya karşı mükemmel bir koruma sağlar ve kurulum ve nakliye sırasında kırılma riskini ortadan kaldırır.

 

Kolay ve Güvenli Kurulum

 

Bu oluklu levhalar, tüm kamu uygulamalarında uzun süre kalıcı estetik sunar ve camdan 16 kat daha hafiftir, kurulum sırasında kaldırılmasını ve manevra yapmasını kolaylaştırır. Ayrıca yangın geciktirici, kendi kendine sönen ve kullanım faturalarında, küresel enerji kullanımında ve genel olarak iç huzurunda tasarruf sağlayan mükemmel yalıtım özellikleri sunarlar.

 

Özellikleri

 

1- Mükemmel darbe dayanımı ile hafif ve sağlam

2- Oluklu polikarbonat levha hafif ve neredeyse kırılmaz

3- Üstün netlik, çok yönlülük ve hava koşullarına dayanıklılık

4- Bozulmayı ve sararmayı önleyen ve mahsulleri güneşin zararlı ışınlarından koruyan UV inhibitörleri

5- Dâhili yoğuşma kontrolü, yüksek şeffaflık seviyesini koruyarak yoğuşma damlası oluşumunu ortadan kaldırır

6- Kurulumu kolay

7- Yangın geciktirici

 

Güçlü ve Hafif

 

Oluklu polikarbonat levha, diğer malzemelerle eşleştirilemeyen optik ve fiziksel özelliklere sahiptir. Temperli camın 150 katına kadar darbe dayanımı ile Polikarbon Oluklu polikarbonat levhaları normal dışı durumlardan zarar görmez.

 

Kullanımı ve montajı kolaydır ve oluklu tabakalar kıvrılabilir, böylece şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Polikarbon polikarbonat tabakaları renkli veya belirgindir. -40 ° ile +110 ° arası sıcaklıklarda stabildir ve sıcağında bozulmaz veya yumuşatmaz. Oluklu Polikarbonat levhalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bizi Puanla!