Kullanışlı Polikarbonat

kullanışlı polikarbonat
kullanışlı polikarbonat

Polikarbonat mimari alanlarda oldukça fazla kullanım seçeneği sunan bir malzemedir. Kolay şekil alabilme özelliği ile birçok malzemeyle kıyaslandığında üstün durumdadır. Ayrıca iyi bir mukavemete sahip olan bu malzeme hafif olması sebebiyle de oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca ultraviyole ışın geçirgenliği ile çatılarda ısı yalıtımı olarak da kullanılan bu ürün sağladığı avantajlarla birçok alana hakim bir ürün konumundadır.  Sağladığı fiyat avantajı ile inşaat sektöründe kullanılan malzemeler göre daha uygun fiyatlar da satın alabilmek mümkündür.

Hafifliği ile de kullanım kolaylığı sağlayan bu malzeme, fiziksel özellikleri bakımından farklı renklerde üretilebilmesi açısından mimarilere kattığı şıklıkta göz ardı edilemez. Gelişen malzeme teknolojisi ile birlikte piyasada kendine yer edinen bu malzeme oldukça fazla ilgi görmüş ve kullanılmıştır. Yüksek ışık geçirgenliği ekstra avantajlarda sahip olan polikarbonat malzeme oldukça kullanışlı olmakla birlikte uygun fiyatlara da satılmaktadır. Gelişmiş üretim teknolojisinin bir ürünü olan bu malzeme plastik kökenli olmasına rağmen mukavemet ve yük taşıyıcılığı gibi konularda oldukça gelişmiş bir malzemedir.

İnşaat sektörü haricinde gözlük yapımında da kullanılan malzeme hafifliği ile bu konuda diğer malzemeler göre oldukça ön plandadır.  Polikarbonat levha olarak ta üretilen bu ürün ışık geçirgenliği ile değişik alanlarda kullanılmaktadır. Duraklarda, alışveriş merkezlerinde ve daha birçok yerde bu ürünle karşılaşmanız mümkündür. Malzeme olarak sürekli gelişen bu ürün farklı malzemelerin de yapısına katılarak değişik özellikler sağlamaktadır.

Bizi Puanla!