Dayanıklı Polikarbonat

Dayanıklılık anlamında kendini kanıtlayan bu malzeme özellikleri açısından oldukça kullanışlı bir malzemedir. Mukavemeti, şekil verilebilmesi, dayanıklılığı ve fiziksel özellikleri açısından tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Polikarbonat malzemeler oldukça fazla kullanım alanına sahiptir. Yalıtım malzemesi olarak da kullanılabilen bu malzeme yüksek ısı geçirgenliği sayesinde inşaat sektöründe oldukça talep görmektedir. Şık görüntüsü ile dekoratif açıdan da oldukça kullanışlıdır.

Dayanıklı Polikarbonat
Dayanıklı Polikarbonat

Farklı renk seçenekleri ile de mimari alanlara görüntü kalitesi de sağlamaktadır. Kullanım alanına göre farklı üretim teknikleri de barındıran bu malzeme üretim teknikleri ve içinde kullanılan malzemenin değiştirilmesiyle birlikte kurşun geçirmeyecek kadar kaliteli bir malzeme haline de gelebilir. Kullanım alanıyla orantılı şekilde üretim teknikleri geliştirilmekte ve müşterilerine bir çok alanda hitap eden bir malzeme konumuna gelmiştir.  Oldukça hafif olan bu malzeme bu özelliği sayesinde ağırlık istenmeyen yerlerde ve yüksek dayanım gücü olduğundan aranan özellikleri bir arada bünyesinde bulundurmaktadır.

Polikarbonat levha şeklinde de inşaat sektöründe oldukça çok alanda kullanılan bu malzeme teknik özellikleri ve fiyatı ile müşterilere oldukça cazip durumlar yaratmaktadır. Aynı zamanda ürün daha çok geliştirilmeye açık olduğundan daha farklı alanlarda da kullanıma uygun olma konumuna gelebilir. Cam malzemelerin yerine de kullanılmaya başlayan ürün cama göre daha hafif ve kolay şekil alabilme özelliği gibi camla kıyaslandığında bazı avantajlara da sahip bir malzemedir.