8 mm polikarbon levhalar

Polikarbonat ürünü günümüzde en çok kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Pek çok farklı sektörün bu ürünü kullanabiliyor olması polikarbonat malzemeyi daha da kıymetli bir hale getirmektedir. Plastik grubuna dahil olan polikarbonat, termoplastik ürün grubunun daha geliştirilmiş bir hali olarak karşımıza çıkmaktadır. Termoplastik ürünlerin farklı kimyevi işlemlerden geçmesi üzerine elde edilen bu ürün saydam plastik yapıda ışık geçiren aynı zamanda kırılmaz ve oldukça dayanıklı olan yapıda bir üründür. Bu ürün kullanılacak olan sektöre göre farklı işlemlerden geçirilerek şekillendirilip ürüne ek fonksiyonlar eklenebilmektedir. Polikarbonat ürünlerin çok sık kullanılmasında ve bu ürüne fazlaca talepte bulunulmasına sebeplerden bir tanesi de ürünün kolay ısıtılması ve şekillendirilmesidir. Polikarbonat ürünlerin sektöre girmesi  Bayer firması sayesinde olmuştur. 1956 yılında Bayer firması bünyesinde çalışan mühendisler termoplastik malzemeyi daha dayanıklı ve işlevsel bir hale getirmek için çabaladılar ve ortaya polikarbonat malzemeyi çıkardılar. Bu malzeme oldukça kullanışlı bir malzeme olup başta da söylediğimiz gibi oldukça kullanışlı bir malzeme olma özelliğine de sahiptir. Farklı levhalar şeklinde hazırlanan ve kullanılan malzemenin 8 mm oluklu polikarbon levha şeklinde de farklı bir levha çeşidi bulunmaktadır.8 mm polikarbon

8 mm polikarbonat levha ürünün haricinde farklı kalınlıklarda polikarbonat levhalar da bulunmaktadır. Polikarbonat levhalar özellikle seracılık sistemlerinde fazlasıyla kullanılan oldukça popüler ürünlerdir. Bu ürünün bu kadar kullanılmasının sebebi ise hem yarı saydam özelliği ile ışık ve ısı geçirgenliğine sahip olması hem de polikarbonat malzemenin özelliği gereği oldukça dayanıklı ve kırılmaz olmasıdır. Bu da seracılık ve çeşitli kullanım alanlarında kişilere uzun ömürlü kullanım vaad etmektedir. Polikarbonat ürünleri seracılık haricinde de inşaat, gıda, modern imalat, endüstri, havacılık, optik gibi akla gelebilecek her türlü sektörde sıklıkla kullanılmaktadır.

Polikarbonat levhaların farklı kalınlıklarda olmasının sebebi ise kullanılacak alan ve yüksekliğe göre ürün dayanıklılığını artırmaktadır. 8 mm polikarbonat levha haricinde 6 mm, 4 mm, 12 mm gibi çeşitli kalınlıklara sahip polikarbonat levhalarda bulunmaktadır. Oluklu levhalar haricinde düz levhalar şeklinde de polikarbonat levhalar bulunmaktadır.

Bu Sayfaya Oy Verin!
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]